fin-tube heat exchanger RWT 2
fin-tube heat exchanger RWT 2
Číslo produktu: 5418900
1 939 €
(
2 327 €
Ceny vrátane DPH
)
Informácie o produkte
RWT ribbed-pipe heat exchanger
Auxiliary heat exchanger for installation in Storatherm Aqua AF/1 hot water storage tanks and AF/2 solar cylinders of greater than 750 litres.Installation takes place on site in the available service opening and enables the incorporation of a further heat source, e.g. a solar thermal system, thermal/district heat.Pipe material: Copper ribbed pipe
Auxiliary heat exchanger for installation in Storatherm Aqua AF/1 hot water storage tanks and AF/2 solar cylinders of greater than 750 litres.Installation takes place on site in the available service opening and enables the incorporation of a further heat source, e.g. a solar thermal system, thermal/district heat.Pipe material: Copper ribbed pipe
In case of local collection, the stated price is an indicator and the dealer will confirm the order, including price and delivery time.
Technické údaje
| Hmotnosť: | 8.10 kg |
|---|---|
| Kruh otvorov: | 540 mm |
| Prevádzková teplota: | 90 |
| Prevádzkový tlak: | 10 bar |
| Priemer: | 170 mm |
| Pripojenie: | G 3/4" |
| Typ: | RWT 2 |
| Šírka: | 225 mm |
In case of local collection, the stated price is an indicator and the dealer will confirm the order, including price and delivery time.