Storatherm Heat H 1500/R
Storatherm Heat H 1500/R
Číslo produktu: 7784400
1 560 €
(
42 684 €
Ceny vrátane DPH
)
Informácie o produkte
Storatherm Heat
Buffer tank for storing heating and cooling water. Optionally available in upright versions with/without flange or with one/two internal heat exchangers for connection of external energy sources.
The connector series for heat sources and consumers are vertical, offset through 100° configured as charging or discharging connectors. Between these connector series there also vertically arranged screw-in options for sensor sleeves, thermometers or similar (3 x Rp 3/4, 1 x Rp 1/2). Tanks with bare-tube exchanges also have flow and return connectors to the tube bundle heating surface.
Buffer tank for storing heating and cooling water. Optionally available in upright versions with/without flange or with one/two internal heat exchangers for connection of external energy sources.
The connector series for heat sources and consumers are vertical, offset through 100° configured as charging or discharging connectors. Between these connector series there also vertically arranged screw-in options for sensor sleeves, thermometers or similar (3 x Rp 3/4, 1 x Rp 1/2). Tanks with bare-tube exchanges also have flow and return connectors to the tube bundle heating surface.
Storage tank of steel S235JR+AR, inside uncoated and outside corrosion protected.
The heat losses are measured on an externally certified test bed.
In case of local collection, the stated price is an indicator and the dealer will confirm the order, including price and delivery time.
Technické údaje
| Brožúra o produkte: | https://xom-web.reflex.de/xom-rest/assets/d0813921-2a70-4a46-8549-925194b4bffb/content?locale=de |
|---|---|
| Farba: | grey |
| Hmotnosť: | 181.00 kg |
| Max. povolený prevádzkový tlak: | 6 bar |
| Menovitý výkon: | 1412 l |
| Návod: | https://xom-web.reflex.de/xom-rest/assets/41d89ef7-914b-4ba9-a606-5bc2abc2878d/content?locale=de |
| Počet rukávov: | 9 St. |
| Prevádzková teplota: | 95 °C |
| Prevádzkový tlak: | 6 bar |
| Pripojenie: | Rp 1 1/2" |
| Rozmer v naklonenom stave cca: | 2221 mm |
| Typ: | H 1500/R |
| Výška: | 2119 mm |
In case of local collection, the stated price is an indicator and the dealer will confirm the order, including price and delivery time.