EFHR 35.0
EFHR 35.0
Číslo produktu: 9126720
1 852 €
(
4 074 €
Ceny vrátane DPH
)
Informácie o produkte
EFHR
Electric immersion heater from for electric booster heating of Storatherm Heat H.../R and HF.../R heating water buffer cylinders and Storatherm Aqua hot water storage tanks-calorifiers with corresponding installation option via the inspection opening.
Electric immersion heater from for electric booster heating of Storatherm Heat H.../R and HF.../R heating water buffer cylinders and Storatherm Aqua hot water storage tanks-calorifiers with corresponding installation option via the inspection opening.
Temperature controller up to 85°C target value setting, safety temperature limiter at 110°C. Integrated terminal box. 3 power levels, reversible connections. Including flange and seal. Installation and electrical connection performed on site. Water hardness max. 14°dH, approved for continuous operation.
In case of local collection, the stated price is an indicator and the dealer will confirm the order, including price and delivery time.
Technické údaje
| Elektrické pripojenie: | 400V/50Hz |
|---|---|
| Hmotnosť: | 13.44 kg |
| Kruh otvorov: | 225 mm |
| Kruh otvorov: | 900 mm |
| Návod: | https://xom-web.reflex.de/xom-rest/assets/26e254c5-6225-4c19-957f-84431bc55a29/content?locale=de |
| Prevádzková teplota: | 110 |
| Priemer: | 280 mm |
| Typ: | EFHR 35.0 |
| Výstupná úroveň: | 35.0 / 26.4 / 17.5 |
| Výška: | 140 mm |
In case of local collection, the stated price is an indicator and the dealer will confirm the order, including price and delivery time.