Storatherm Heat Mini H 50
Storatherm Heat Mini H 50
Číslo produktu: 7352530
362 €
(
9 833 €
Ceny vrátane DPH
)
Informácie o produkte
Storatherm Heat Mini H 50
Buffer tank for storing heating water. Without flange, without internal heat exchangers. The two series of connection nozzles for the 25l hot water storage tank each have 2 nozzles, while for the 50l and 100l hot water storage tanks there are three nozzles per row, where the nozzles are of threaded 1 ½ inch design for heat generators and heat consumers, each arranged on the left and right as charging or discharging nozzles – are horizontally aligned, offset by 180°.
Sleeve in upper storage container area, threaded ½ inch.
Buffer tank for storing heating water. Without flange, without internal heat exchangers. The two series of connection nozzles for the 25l hot water storage tank each have 2 nozzles, while for the 50l and 100l hot water storage tanks there are three nozzles per row, where the nozzles are of threaded 1 ½ inch design for heat generators and heat consumers, each arranged on the left and right as charging or discharging nozzles – are horizontally aligned, offset by 180°.
Sleeve in upper storage container area, threaded ½ inch.
Storage container of steel DC04, inside uncoated and outside painted. Buffer tank, insulated with 35mm removable EPP insulation, according to DIN 4102-1 material class B2.
Energy efficiency class B according to DIN EN 12897:2020-05. The heat losses are measured on a certified test bed.
Available in 25l, 50l and 100l volumes.
25l and 50l hot water storage tanks are wall-mounted.
100l hot water storage tank is floor-standing.
In case of local collection, the stated price is an indicator and the dealer will confirm the order, including price and delivery time.
Technické údaje
| Brožúra o produkte: | https://xom-web.reflex.de/xom-rest/assets/d0813921-2a70-4a46-8549-925194b4bffb/content?locale=de |
|---|---|
| Farba: | grey |
| Hmotnosť: | 13.20 kg |
| Leták k produktu: | https://xom-web.reflex.de/xom-rest/assets/64a03975-9cb8-4ca8-9e74-b5849cc9eeb5/content?locale=de |
| Max. povolený prevádzkový tlak: | 4 bar |
| Menovitý výkon: | 50 l |
| Návod: | https://xom-web.reflex.de/xom-rest/assets/db6b4847-1b62-4a58-90d3-2d39f863f2b8/content?locale=de |
| Pevnosť izolácie: | 35 mm |
| Počet rukávov: | 6 St. |
| Priemer: | 490 mm |
| Pripojenie: | G 1 1/2" |
| Rozmer v naklonenom stave cca: | 702 mm |
| Straty pri udržiavaní tepla: | 33 W |
| Trieda energetickej účinnosti: | B |
| Typ: | H 50 |
| Typ izolácie: | EPP |
| Výška: | 547 mm |
In case of local collection, the stated price is an indicator and the dealer will confirm the order, including price and delivery time.